Grammy's 2016: de volledige lijst met winnaars

Kendrick Lamar won de meeste prijzen van de avond, met 5 Grammy-overwinningen.

Kendrick Lamar, koning van de Grammy

Kendrick Lamar, koning van de Grammy's van 2016.

Kevork Djansezian/Getty Images

Dit jaar speelden de Grammy Awards niet rond.



Bij de 58e jaarlijkse ceremonie was een indrukwekkende reeks artiesten aanwezig, waarbij Taylor Swift de show opende, Lady Gaga betaalde eerbetoon aan David Bowie , en dat The Weeknd zijn Grammy-debuut maakt, naast Justin Bieber die zijn EDM-hit 'Where Are Ü Now' met Skrillex en Diplo ten gehore brengt.

Dan was er Adèle, het podium betreden ook al was ze dit jaar niet eens genomineerd. (Rihanna, ook gepland om te verschijnen, moest annuleren omdat of bronchitis.) Zelfs de voor een Grammy genomineerde cast van Hamilton , Broadway's meest begeerde ticket, verscheen in hun theater in New York City.Maar Kendrick Lamarblies ze allemaal wegmet een vurige medley die de hele nacht door geen ander optreden in de buurt kwam.

VerwantAlles wat je moet weten over de 83 categorieën van de Grammy's

Lamar voerde het peloton aan met 11 nominaties; Swift and the Weeknd volgden, met elk zeven nominaties. Alle drie de artiesten werden genomineerd voor Album van het Jaar, samen met Alabama Shakes en Chris Stapleton, waarbij Swift uiteindelijk de prijs in ontvangst nam.

is er een postcreditscène in Captain Marvel?

De volledige lijst met Grammy-winnaars van 2016 staat hieronder. We zullen dit bericht bijwerken naarmate er meer worden aangekondigd.

Album van het jaar

1989, Taylor Swift

Lied van het jaar

'Harop denken', Ed Sheeran en Amy Wadge

Record van het Jaar

'Uptown Funk', Mark Ronson met Bruno Mars

Beste rapalbum

Een vlinder pimpen , Kendrick Lamar

Beste countryalbum

Reiziger, Chris Stapleton

Beste muziektheateralbum

Hamilton

Beste rapoptreden

'Oké,' Kendrick Lamar

Beste rapnummer

'Oké,' Kendrick Lamar

Beste rap/gezongen samenwerking

'Deze muren', Kendrick Lamar met Bilal, Anna Wise en Thundercat

Beste rockoptreden

'Don't Wanna Fight', Alabama Shakes

Beste muziekvideo

'Bad Blood', Taylor Swift met Kendrick Lamar

Beste nieuwe artiest

Meghan Trainor

Producent van het jaar, niet-klassiek

Jeff Bhasker

Beste countrynummer

'Girl Crush', Hillary Lindsey, Lori McKenna en Liz Rose (Little Big Town)

Beste country solo-optreden

'Reiziger,' Chris Stapleton

Beste countryduo/groepsoptreden

'Girl Crush,' Kleine Grote Stad

Beste popzangalbum

Taylor Swift, 1989

Wat is de betekenis van Illuminati

Beste pop solo-optreden

'Harop denken', Ed Sheeran

Beste rockalbum

Drones , Muse

Beste alternatieve album

Geluid & Kleur , Alabama Shakes

Beste rockoptreden

'Don't Wanna Fight', Alabama Shakes

Beste rocknummer

'Don't Wanna Fight', Alabama Shakes

Beste popduo/groepsoptreden

'Uptown Funk', Mark Ronson met Bruno Mars

Beste metaalprestaties

'Cirice,' Geest

Beste traditionele popzangalbum

'The Silver Lining: The Songs of Jerome Kern,' Tony Bennett en Bill Charlap

Beste traditionele R&B-uitvoering

'Kleine gettojongen', Lalah Hathaway

Beste dans/elektronisch album

Skrillex naar nd Diplo Present Jack , Skrillex en Diplo

Beste dansopname

'Waar zijn Ü nu', Skrillex en diploma met Justin Bieber

Geremixte opname, niet-klassiek

'Uptown Funk (Dave Audé Remix),' Dave Audé (Mark Ronson met Bruno Mars)

Beste Urban Contemporary Album

Schoonheid achter t hij waanzin , het weekend

Beste comedy-album

Live in Madison Square Garden , Louis CK

Beste R&B-album

Zwarte Messias, D'Angelo en de voorhoede

Beste R&B-nummer

'Really Love', D'Angelo en Kendra Foster

Beste R&B-optreden

'Earned It (Fifty Shades of Grey),' de Weeknd

Beste bluesalbum

Geboren t o Gitaar spelen , Buddy Guy

Beste volksalbum

Béla Fleck en Abigail Washburn , Béla Fleck en Abigail Washburn

Beste Reggae-album

Strikt Wortels , Morgan Erfgoed

Beste New Age-album

'Genade,' Paul Avgerinos

Beste surround sound-album

'Tot de dood geamuseerd', James Guthrie en Joel Plante (Roger Waters)

Beste soundtrack-soundtrack voor visuele media

Vogelman , Antonio Sanchez

Beste nummer geschreven voor visuele media

'Glory', uitgevoerd door Common en John Legend

Beste muziekfilm

Amy , Amy Winehouse; Asif Kapadia, videoregisseur; James Gay-Rees, videoproducent

Beste compilatiesoundtrack voor visuele media

Glen Campbell: I'll Be Me

Beste gesproken woord-album

Een volledig leven: Reflections at Ninety Jimmy Carter

is het illegaal om een ​​politieagent te beledigen?

Hedendaags instrumentaal album

'Sylva,' Snarky Puppy and Metropole Orkest

Beste geïmproviseerde jazzsolo

'Cherokee,' Christian McBride

Beste jazzvocaal album

'For One to Love', Cécile McLorin Salvant

Beste instrumentale jazzalbum

'Verleden heden', John Scofield

Beste grote jazzensemblealbum

'The Thompson Fields,' Maria Schneider Orchestra

Beste kinderalbum

'Thuis', Tim Kubart

Beste wereldmuziekalbum

'Zingt', Angelique Kidjo

Beste regionale Roots-muziekalbum

'Go Go Juice', Jon Cleary

Beste Bluegrass-album

'The Muscle Shoals Recordings', The Steeldrivers

Beste Americana-album

'Iets meer dan gratis', Jason Isbell

Beste Amerikaanse Roots-nummer

'24 Frames,' Jason Isbell

Beste American Roots-uitvoering

'Zie dat mijn graf schoon wordt gehouden', Mavis Staples

Beste Latin Pop Album

'Aan wie ik wil horen (Deluxe Edition),' Ricky Martin

Beste tropische Latijnse album

'Son De Panamá,' Rubén Blades met Roberto Delgado en orkest

BestLatin Rock, Urban of Alternatief Album

STROPDAS:'Hasta la Raíz,' Natalia Lafourcade en 'Dale,' Pitbull

Beste regionale Mexicaanse muziekalbum

'Realidades, Deluxe Edition', Los Tigres Del Norte

Beste Roots Gospel Album

'Still Rockin' My Soul,' de Fairfield Four

Beste hedendaagse christelijke album

'Dit is geen test', Tobymac

Beste gospelalbum

'Covered: Alive in Asia [Live] (Deluxe),' Israel & Newbreed

Beste historische album

'The Basement Tapes Compleet: The Bootleg Series Vol. 11,' Bob Dylan en de band

Beste hedendaagse christelijke muziekuitvoering/lied

'Heilige Geest', Francesca Battistelli

Best Engineered Album, Klassiek

'Ask Your Mama', Leslie Ann Jones, John Kilgore, Nora Kroll-Rosenbaum en Justin Merrill, ingenieurs; Patricia Sullivan, mastering engineer (George Manahan en San Francisco Ballet Orchestra)

Best Engineered Album, niet-klassiek

'Geluid & Kleur', Shawn Everett, ingenieur; Bob Ludwig, mastering engineer (Alabama Shakes)

Beste Producer, Klassiek

Judith Sherman

Beste albumnotities

'Liefde heeft vele gezichten: een kwartet, een ballet, wachtend om gedanst te worden', Joni Mitchell, (Joni Mitchell)

Beste orkestuitvoering

'Shostakovich: Under Stalin's Shadow - Symphony No. 10', Andris Nelsons, dirigent (Boston Symphony Orchestra)

Beste opera-opname

'Ravel: L'Enfant Et Les Sortilèges; Shéhérazade,' Seiji Ozawa, dirigent; Isabel Leonard; Dominic Fyfe, producer (Saito Kinen Orkest; SKF Matsumoto Koor en SKF Matsumoto Kinderkoor)

hoeveel mensen woonden de inhuldiging bij?

Beste kooruitvoering

'Beethoven: Missa Solemnis,' Bernard Haitink, dirigent; Peter Dijkstra, koordirigent (Anton Barachovsky, Genia Kühmeier, Elisabeth Kulman, Hanno Müller-Brachmann en Mark Padmore; Symfonieorkest van de Beierse Radio; Koor van de Beierse Radio)

Beste uitvoering kamermuziek/klein ensemble

'Filament', achtste merel

Beste klassieke instrumentale solo

'Dutilleux: Vioolconcert, L'Arbre des Songes,' Augustin Hadelich; Ludovic Morlot, dirigent (Seattle Symphony)

Beste klassieke solo vocale album

'Joyce & Tony - Live vanuit Wigmore Hall,' Joyce DiDonato; Antonio Pappano, begeleider

Beste klassieke compendium

'Paulus: drie plaatsen van verlichting; Veil of Tears & Grand Concerto,' Giancarlo Guerrero, dirigent; Tim Handley, producent

Beste hedendaagse klassieke compositie

'Paulus: Prayers & Remembrances', Stephen Paulus, componist (Eric Holtan, True Concord Voices en Orchestra)

Best Boxed of Limited Edition-pakket

'The Rise & Fall of Paramount Records, Volume Two (1928-32),' Susan Archie, Dean Blackwood & Jack White (diverse artiesten)

Beste opnamepakket

'Still the King: de muziek van Bob Wills en zijn Texas Playboys vieren', Sarah Dodds, Shauna Dodds en Dick Reeves (Asleep at the Wheel)

Beste arrangement, instrumenten en zang

'Sue (of in een seizoen van misdaad),' Maria Schneider (David Bowie)

Beste arrangement, instrumentaal of a capella

'Dans van de Suikerpruimfee', Ben Bram, Mitch Grassi, Scott Hoying, Avi Kaplan, Kirstin Maldonado en Kevin Olusola (Pentatonix)

Beste instrumentale compositie

'The Afro Latin Jazz Suite,' Arturo O'Farrill (Arturo O'Farrill en het Afro Latin Jazz Orchestra met Rudresh Mahanthappa)

-

gecorrigeerd om aan te geven dat de winnaar van Best Chamber/Small Ensemble de achtste merel was voor 'Filament'.